První Česko Slovenskou SuperStar se stal Martin Chodúr!

23. prosince 2009 v 18:57 | Daník |  ČeskoSlovenská Superstar

Vítězem první Česko Slovenské SuperStar se stal rodák z Ostravy Martin Chodúr (20).

http://media.super.cz/618/146187-600x450-1cnmw.jpg

Na začátku Velkého finále zazpívala dvanáctka finalistů skladbu Do they know it's Christmas time od Boba Geldofa, kterou napsal v roce 1984. Poté měli diváci možnost si připomenout začátky obou finalistů v soutěži Česko Slovenská SuperStar od castingů.

V závěrečném kole zpívali oba finalisté tři songy. Miro Šmajda si vybral jako nejoblíbenější skladbu Watch over you od Alter Bridge.
Hejma - ohodnotil, že píseň naprosto sedla, a projev si užil. Rolins neměla jediný důvod ke kritice, Jandová ocenila obrovský pokrok, neodpustila si menší kritiku na vysoké tóny, Habera souhlasil.

Hodnocení Super.cz: Emočně perfektní projev s hrou na kytaru, Šmajda si troufl na skladbu, ve které bohužel nezvládl extrémně vysoké tóny.

Při zpětném pohledu na začátek soutěže bylo vidět, že porota neměla na castingu důvěru v úspěch rodáka z Ostravy. Martina ale překvapil a do Velkého finále si vybral jako svou "best of" skladbu Heard it through the grapevine od Marvina Gaye.

Dara ocenila výstup, Jandová přiznala, že je ráda, že Chodúra nevyhodili, pro Haberu je stále číslo jedna, Hejma si cenil kouzla, s jakým vystupuje, a skvěle zazpívanou ne příliš známou skladbu.

Hodnocení Super.cz: Martin si konečně víc pohrál s barevností svého hlasu, měl by se ale vyvarovat svých tanečních kreací, které mu výkon kazí.

V další části kamera zabrousila do domácnosti obou finalistů, kteří na pódiu v bratislavské Inchebě zpívali vánoční skladby. Miro Šmajda zvolil hitovku od kapely Wham Last Christmas.

Jandová narážela na kýčovitost, Habera vše shrnul, Hejma si liboval, že Šmajda vypadá v televizi skvěle a doufá, že vydrží v šoubyznysu, Dara doplnila kolegy tím, že fandí oběma finalistům.

Hodnocení Super.cz: Příjemně odzpívané, Mirovi se výkon povedl bez falešných tónů klasikou, jež už několik let kolem vánočních svátků pravidelně vyhrávají snad všechna rádia, potvrdil svoje schopnosti pustit se i do jiných žánrů, než je jeho srdeční rock.

Chodúr za doprovodu klavíru zazpíval skladbu White Christmas, již proslavil Frank Sinatra.

Habera si myslí, že v češtině zní jeho hlas fádně, Hejma podotýká, že je angličtina zpěvnější a Martin je úžasný zpěvák, Dara opět přeje oběma, aby jim vydržela pokora, Jandová sekundovala.

Hodnocení Super.cz: Neuvěřitelný výkon, velmi barevně podaný. Na začátku zvládl první polovinu česky, poté v rychlejším tempu zpíval anglicky.

Před třetí částí se předávaly ceny ve vedlejších kategoriích. První místo v kategorii Nejlepší úsměv získal Thomas Puskailer. V sekci Nejzajímavější image zvítězily porotkyně Marta Jandová a Dara Rolins, které v jednom z kol vystoupily jako čert a anděl. První místo ve Hvězdné pěchotě získal Ivan Kandráč.

V závěrečné třetině finalisté zazpívali skladby, které se jim v soutěži podařily nejlépe. Miro Šmajda zpíval skladbu od Karla Gotta C'est la Vie.

Hejma shrnuje vše stručně, pro Daru je velmi zřetelný vývoj Šmajdy, Jandová oceňuje, že v každé situaci dokáže skvěle reagovat, cení si přirozenosti, Habera Mirovi popřál sílu v jeho další kariéře.

Hodnocení Super.cz.: Miro si nenechal pouze český klasický hit, ale po jeho odzpívání zazpíval i část rockové Welcome to the Jungle od Guns N' Roses. Zpěvák během své poslední příležitosti dokázal, že ze sebe umí vysypat opravdu specifické a profesionální výkony.

Martin Chodúr připomněl, jak na začátku soutěže zabodoval skladbou Supreme od Robbieho Williamse.

Dara popřála, aby se i Martin udržel ve světě šoubyznysu, Jandová opět připomněla, že si koupí Chodúrovo CD, Habera ocenil vývoj.

Hodnocení Super.cz: Hlasovému projevu nelze nic vytknout, Martin se shodil zbytečným přídavkem od Elvise Presleyho, kde opět "zatančil". Touto kreací se podle nás zbytečně ztrapnil, estráda tohoto stylu nebyla nutná.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 murka1998 murka1998 | 23. ledna 2010 v 12:19 | Reagovat

Ahujky,obíhám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama